Tanga Ve G String Nedir? Arasındaki Farklar Nelerdir?

Birçok üretici firma tarafından yerel ve ithal olarak ikiye ayrılacak şekilde imal edilen ve piyasada kadınların en çok tercih ettiği iç giyimlerin başında gelen bu ürünlef bugün mevcut piyasada her yerde kolaylıkla bulunmaktadır. Tanga 19. yüz yılın ortalarında özel bir dans ekibinin giydiği dans kostümü olarak üretildi. Daha sonra ilgi çekici bir ürün olarak özel firmaların üretim tesislerine sokuldu ve günümüzdeki modern halini aldı. G string ise 1950 yıllarında Bikini Adası örnek alınarak üretilmiş özel bir üründür. Günümüzde internet satış noktalarında, kadın iç giyim mağazalarında ve çeşitli toptan ürün üreten firmalarda satışları gerçekleştirilmektedir.

G String Ve Tanga Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu ürünler arasında belli başlı kullanım, model ve konfor açısından bariz farklar bulunmaktadır. G stringin bele paralel olan kısımlarında iplikten oluşan ve tüm giyimi sabit bir askıda tutan bölümü mevcuttur. Hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilen tanga ise bir külotun inceltilmiş ve küçültülmüş halinden ibarettir. Yapılan araştırmalar ve elde edilen istatistiki bilgilere göre

Türkiye’de tanga giyen kadınların sayısı g string tercih edenlerine sayısına oranla 3 kat daha fazladır. Bunun nedeni ise kullanım konforu olarak gösterilmekte. Bununla birlikte bu ürünler arasındaki en temel fark ebat farkıdır. Tanga bir g string ürüne göre her zaman daha büyük ölçekli kumaşlara sahiptir. G string ise iplikten meydana gelmiş ve çok daha cüretkar olan bir iç giyim ürünüdür. Ürün açıklamalarında yer alan çeşitli bilgilere göre tanga önce bulunduğu ve g string tangadan esinlenerek üretildiği için toplamda g string iç giyim ürünleri tanganın bir alt ürünü olarak lanse edilmektedir. Aynı zamanda tanga giyen kadınların kendilerini daha giyinik ve geniş kumaşlarla örtülü olarak hissettiği de saptanan gerçekler arasında yer almaktadır.

 G String Nedir?

g string nedir

G string tanganın daha inceltilmiş ve daha hafif modelleridir. Avrupa ve Amerika’da ilk örnekleri üretilmiş ve yaşanan yoğun ilgiden sonra temel iç giyim ürünlerinden biri olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bugün en fazla değerlendirildiği ülkelerin başında da Avrupa ve Amerika kıtası ülkeleri yer almaktadır. Genellikle seksi olmak ve rahat hissetmek için giyilen özel bir üründür. Çeşitli modelleri ve renkleri piyasa içerisinde bulunur.

 Tanga Nedir?

tanga nedir

            Tanga kadınlar tarafından normal külotlar kadar çok tercih edilen ve kadın iç giyim mağazalarında çoklukla satılan bir giyim ürünüdür. Çeşitli kreasyonlara ev sahipliği yapan onlarca çeşit modeli ve kesimi bulunmaktadır. Yine g string ürünlerinde olduğu gibi kalçalarının arasından geçen bir iplikle özel imal edilmiş ürünlerdir. Ancak ön kısmı tamamen kapalı olup normal bir külot ölçüsünde hizmet vermektedir.

 Kadınlar Hangi Seksi İç Çamaşırı Ne Amaçla Kullanır?

            Kadınlar bu tip seksi iç çamaşırlarını birçok amaçtan dolayı giyebilmektedir. Bunların başında kendilerini daha seksi ve erotik hissetmek yer almaktadır. Aynı zamanda partnerlerine karşı daha dişi manzaralar sunmak için birçok kadın tarafından tercih edilen ürünlerin başında gelen ürünlerdir. Bununla birlikte rahatlık ve konfor da önde gelen sebepleri oluşturur. Özellikle önemli davetlerde, balolarda, davetlerde giyilen tango ve g string modelleri kadınların söz konusu elbiselerin altında çok daha rahat ve kendine güvenleri tam bir şekilde arz-ı endam etmelerini sağlar. Aynı zamanda tanga daha rahat spor yapmak için de giyilen bir giyim ürünüdür. Özellikle tenis sporu ile ilgilenen kadınlar çok daha fazla rahat hareket etmek için bu ürünleri tercih ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir