Sivilce Nasıl Geçer? Sivilcelere Ne İyi Gelir?

Toplumda en çok görülen cilt sorunlarından birisi sivilce sorunudur. Sivilce problemi insanlar için ergenlik yaşlarından başlayan bir kabustur. Sivilce nasıl geçer veya ne geçirir gibi birçok soru cevapsız kalmaktadır. Biz de sizler için bu sorunu cevaplamaya çalışacağız.

Öncelikle sivilceyi tanımlamak gerekirse içi irinli ve küçük deri kabarcığıdır diyebiliriz. Yağ bezlerinin tıkanmasıyla birlikte yüzde kendisine yer bulan bu küçük noktalar oldukça can sıkar. Ergenlik döneminde çıkması normal görünür fakat aşırı şekilde çıkması da bir problemdir diyebiliriz, çünkü ergenlikte ortaya çıkan sivilceler çok sayıda olsa bile geçtikten sonra yüzde kalıcı olara iz bırakabilir. Bunu önlemek için öncelikle doktor tavsiyesi ile birlikte doğal yöntemler veya kremler kullanılabilir. Bu sayede yüzde oluşan sivilce geçecek veya büyümesi engellenecektir.

Diğer bir problem ise yüzde oluşan bu sivilceleri kaşımak, sıkmak vb gibi tetikleyici yöntemlerdir bu tip aktivitelerden kesinlikle uzak durulması gerekir.

Sivilceyi Ne Geçirir? Sivilce Geçirici Doğal Yöntemler!

Sivilceyi neyin geçirdiği birçokları tarafından farklı yorumlanmaktadır. Sivilceyi geçiren birçok doğal yöntem bulunmaktadır ve bu yöntemlerin yine birçoğu uzmanlar tarafından da tasdiklenmektedir. Siz de aşağıda anlattığımız yöntemleri kullanarak sivilce ile mücadele edebileceksiniz.

  • Yöntem 1 Buz Kompresi

Buz bir çok cilt ve yüz problemine karşı kullanılmaktadır, arı sokması, darbe, morluk vb. birçok durum için kullanılan ve etkisini hemen gösteren bir maddedir. Aynı şekilde sivilce problemi içinde kullanılır, buzu bir poşet veya bez içerisine yerleştirerek sivilcenin olduğu bölgeye 1-2 dakika boyunca uygulayın. Özellikle yeni çıkmış bir sivilceye uygularsanız daha iyi verim alabilirsiniz. Bu sayede ilgili bölgede kan dolaşımı hızlanacak ve oranın normale dönmesine katkıda bulunacaktır.

  • Yöntem 2 Limon Suyu

Limon tıpkı buz gibi birçok sağlık problemi için kurtarıcı olabiliyor. Örneğin yüksek tansiyon hastaları bile tansiyon dengelemesi yapmak için limon suyu içeriler. Biz de bu limon suyunu sivilcelerimiz için kullanabiliyoruz. Tabi buradaki en önemli etken yapay limon suyu olması değil gerçek limondan sıkılmış limon suyu olması. Limon suyunu kulak temizleme çubuğu gibi birşey ile sivilcelerimiz üzerine gece yatmadan önce uygulayabiliriz. Biraz yakma yapsa da iyi bir yöntem olabilmektedir.

  • Sarımsak

Kokusu ne kadar pek sevilmese de sivilce ile baş etmek için ideal gıdalardan biridir. Bu uygulamayı yapmak için birkaç diş sarımsağa ihtiyacımız var. Böldüğünüz sarımsak parçasını sivilce olan bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu işlemi gün içerisinde bir kaç kez tekrarlamanız durumda sivilcenizde ciddi bir iyileşme farkedeceksiniz.

  • Kabartma Tozu

Lezzetli kekler yapmak için kullanılan kabartma tozu sivilceler içinde oldukça etkili bir silah. Az miktardaki kabartma tozunu sivilce üzerine uygularsanız orayı yumuşatacak ve sivilceli bölgenin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayacak.

  • Bal

Yüksek enerji kaynağı besinlerden biri olan bal, sivilce içinde kullanılmaltadır. Sivilceli bölgeye az miktarda uygulayacağınız bal sivilcenin geçmesini daha da hızlandıracaktır.

1 Gecede Sivilce Kurutma İçin Krem

Doğal yollar ile sivilce ile nasıl baş edebileceğinizden bahsettik, doğal yöntemler her daim alternatif tıp olarak geçer. Bir sağlık sorunu ile karşılaştığımızda ilk olarak doktora gitmeliyiz veya ciddi boyutta olmadığına emin olduğumuz sorunlar için ise eczaneden sıradan ilaçlar veya kremlerden yardım alabiliriz.

1 gecede sivilce kurutma için tavsiye edebileceğimiz Nadixa Krem olacaktır. Nadixa cilt sorunlarında doktorlarında sürekli reçete ettikleri bir sağlık ürünüdür.Bu krem sivilcenin büyüklüğüyle doğru orantılı olmakla birlikte 1 gecede sivilce kurutma için ideal ürünlerdendir.

Bir diğer krem ise tıpkı Nadixa gibi etkili olan Skinoren kremdir. Skinoren ile tıpkı Nadixa gibi sivilce ile mücadele edebileceksiniz. Ve kısa sürelerde etkili sonuç alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir