Seksi Kadınların Vazgeçilmez Tercihi Jartiyer!

Çorapların kaymadan durabilmesi amacıyla kullanılan lastikli bağlara jartiyer adı verilir. Sıradanlıktan uzak ve oldukça şık bir biçimde tasarlanan jartiyerler kadınların oldukça seksi ve şık bir görünüme kavuşmasını sağlarlar. Piyasada genellikle takım olarak satılan jartiyerlerin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Seksiliği fazlasıyla yansıtan bir gece kıyafeti olan jartiyer kadınlar tarafından da beğeniyle giyiliyor. Kimi kadınlar jartiyeri özel anlar için tercih ederken kimileri ise gece uyku sırasında dahi jartiyer kullanabiliyorlar. Bu da jartiyerin kullanım alanlarının fazlalığından kaynaklanıyor.

En özel anlarda kullanılan bu ürünler davetlerde şık bir elbisenin içine de giyilebiliyor. Her daim seksi olmayı seven kadınların öncelikli tercihi olan jartiyer kadınların olduğu kadar erkeklerin de beğenisini üzerinde topluyor. Her renk ve çeşitte bulmanın mümkün olduğu ürünlerin satışları son dönemde iyice arttı. Seksiliği fazlasıyla yansıtan gece kıyafetlerinden olan jartiyer fiyatları da kalitesine göre değişiyor.

Kolay Jartiyer Nasıl Giyilir?

Eğer jartiyer takım olarak satın alınmayacaksa doğru parçaları birleştirmek doğru uyumu yakalamak açısından oldukça önemlidir. Doğru parçalar birleştirildiğinde ortaya çıkan görünüm ise şık ve seksi olmak açısından son derece önemlidir. Ayrıca kadınların vücut tipine uygun bir model seçmemesi halinde ortaya son derece kötü görüntüler de çıkabilmektedir. Bu nedenle jartiyerin doğru kullanımı göz önünde bulundurularak vücut tipine en uygun olan modellerde tercih edilmeli. Ancak bu şekilde şık ve olabildiğinde göz alıcı bir seksiliğe bürünülebilir.

Jartiyer Modelleri Ne Zaman Ortaya Çıktı ?

kolay jartiyer nasıl giyilir

Son günlerde adı çok fazla duyulan jartiyerlerin tarihine bakıldığında zamanın çok eski tarihleri gösterdiği görülecektir. Jartiyerler, Ortaçağ kadar eski bir tarihe kadar dayanıyor. Ortaçağ dönemlerinde de kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan jartiyerlerin adı ise çok fazla duyulmamıştır. Ortaçağ’daki kullanımları ise günümüzdeki kadar da yaygın değildi.

Günümüzde adı sıkça duyulan ve yaygın bir kullanıma sahip olan jartiyere ilgi ise her geçen gün hızla artıyor. Ortaçağ’da bu parçaları en çok Avrupalı gelinler tercih ederdi. O dönemlerde bir tür gelenek olarak damat misafirlere jartiyer fırlatırdı. Başka bir rivayete göre ise bir kontes Kral Edward ile dans ederken birden jartiyeri dizinden aşağıya kaymıştı. Bu rivayetler doğrultusunda bu ürün, Ortaçağ’da pek çok şekilde ve farklı tarzlarda kullanılmıştır.

Jartiyer Takımların Fantazi Giyimdeki Yeri Nedir?

Çeşitlerine bakıldığına birbirinden farklı pek çok model ve renk seçeneği görülebiliyor. Fantezi giyimde en çok tercih edilen seksi kıyafetlerden olan ürünlerde en doğru modeli tercih etmek oldukça önemlidir. Bunun için de bazı ipuçlarından yararlanmak lazım. Mesela jartiyerlerin yüksek bel, düşük bel ve bel hizasında olan modelleri bulunuyor. Bunlar vücuda orantılı olarak seçilmelidir. Beli ince olan bayanlar, düşük bel ve ya bel hizasında modelleri tercih edebilirler.

Kilolu bayanlar için ise ideal onları geniş jartiyerlerdir. Bazı jartiyer modelleri ekstra bir parça ile değil doğrudan büstiyerler çoraba bağlanabilir şekilde tasarlanmıştır. Oldukça seksi gösteren jartiyer kullanımı günlük hayatta zor olacağı için pek tercih edilmez. Bu modeller daha çok özel günlerde kullanılır. Renk ve kumaş açısından oldukça bol miktarda alternatife sahip olan jartiyerlerin saten, pamuklu ve dantelli olan seçenekleri de mevcuttur. Kadınlar tarafından ise en çok saten ve dantelliler tercih edilir.

Jartiyere Dair Tüm Bilinmeyenler

Günlük hayatta pek sık kullanılmayan bu parçalar özel gecelerin ise vazgeçilmezleri arasındadır. Takım olarak alındığında oldukça kolay bir kombine sahip olacak o bu modellerde çorabı, bir adet külot ve jartiyer bulunur. Bu ürünler aslında bir bağdan ibaret olsa da bu bağ diz çorabının aşağıya düşmemesini sağlar. Ancak her çorapta bu modellerin kullanımı söz konusu değildir. Bunun yanı sıra jartiyer kullanımında bazı detaylara da dikkat edilmesi gerekir.

Öncelikle vücut tipine göre seçilen jartiyer, iç çamaşırının üzerine giyilir ve bel hizasına getirilir. Daha sonra stripe adı verilen, ikisi önde ikisi arkada bulunan bağların ucunda yer alan klipsler çoraba tutturulur. Bu işlemin hemen ardından ayarlı olan bağlar olabildiğince gergin hale getirilir. Aksi takdirde çorap gevşek durur ve düşer. Giyilen jartiyerde son düzeltmelerden sonra giyim tamamlanır. Bu ürünleri giymek pek çok kadın için zor görünse de kolaydır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir