Erkek Ve Kadınlar İçin Tarz Sahibi Olmanın Yolları

Tarz olmak bazıları için çok kolay olsa da bazı kişiler içinse büyük bir soru işaretidir. “Nasıl tarz sahibi olunur” soru işareti bu ikinci türde insanların kafasını fazlasıyla karıştırmaktadır. Biz de sizler için bu problemi nasıl çözebileceğinizi ve neler yapabileceğinizi kaleme alacağız.Öncelikle tarz sahibi olmak için dış görünüşünüze çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bundan kasıt pahalı kıyafet, ayakkabılar vs değildir kişinin kendine yakışanı giymesidir. En pahalı ürünleri giyseniz bile size yakışmadıktan ve uyum sağlamadıktan sonra bir işe yaramayacaktır.

Nasıl Tarz Sahibi Olunur?

nasıl tarz sahibi olunur

Yukarıda da belirttiğimiz gibi nasıl tarz sahibi olunurun cevabı sadece pahalı elbiseler giymek değildir. Boy, kilo, yüz hatları, ten rengi gibi birçok etmen tarz sahibi olmanın yollarından geçer. Öncelikle belirtmek isteriz ki bunun için modayı takip etmelisiniz ve demode olmuş ürünleri dış görünüşünüz için kullanmamalısınız. Yıpranmış, ütülenmemiş, hatta yırtık giysileri kesinlikle tercih etmeyere tarz sahibi olmanın yoluna girebilirsiniz.

Tekstil ürünlerinden önce tabi ki de kişinin kişisel bakımı da çok önemlidir. Bu yüzden saç, diş, el, ayak vs bakımı tarz sahibi olmak için ihmal edilmemesi gereken unsurlardandır. Gelin bu kişisel bakım unsurlarını madde madde açıklayalım.

  • Saç Bakımı: Saç, yetişkin bir insanın kadın veya erkek farketmeden en önemli dış görünüş unsurlarından biridir. Saç rengi ne olursa olsun dağınık ve bakımsız bir saç hiç iyi görünmeyecektir ve bu yüzden ilk madde olan saç yüzünden tarzınız için büyük bir eksi yazılacaktır. Bunu aşmak için rutin olarak saç bakımı yapmalı kendinize kısa yakışıyorsa kısa tutmaya, uzun saç yakışıyorsa uzun tutmaya özen göstermelisiniz. Bunun için güvendiğiniz kuaförden destek alabilirsiniz.
  • Diş Bakımı:Dişlerimiz sağlık açısından önemli organlarımızdandır. Diş sağlığı sadece tarz sahibi olmak için değil, sağlığımız açısından da önem göstermemiz gereken yerdir. Tabi, konumuz tarz sahibi olmak olduğu için biz diş bakımı olarak irdelememiz lazım. Dişlerimizin sararması veya çürümesi kötü bir gülüşe ve diş görünüşüne sebebiyet verecektir.Bunun için dişler günde en az 2 kez fırçalanıp diğer önemli sorunlar için de diş doktorundan destek alınmalıdır.
  • El Ve Ayak Bakımı: Ellerimiz karşımızdaki kişinin baktığı yerlerden biridir. Kadınlar da erkekler de el bakımına çok dikkat ederler. İlk olarak tırnakların uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Ve düzenli olarak tırnak kesilmelidir. Uzun tırnak sahibi olan kadınlar da yine dikkat etmeli oje vb kozmetik ürünleri ile tırnaklarını daha dikkat çekici bir hale getirmelidirler.Aynı metodlar ayak tırnakları için de geçerlidir.

Tarz Sahibi Olmanın Yolları Erkek

Tarz sahibi olmanın yolları erkek bireyler için ayrı kadın bireyler için ayrı olarak ele alınmalıdır. Erkekler için tarz sahibi olmanın en önemli yolu kılık kıyafettir. Çünkü kadınların kılık kıyafet uyumuna dikkat ettiği bilinmektedir bu sebepten dolayı erkekler bu doğrultuda hareket etmeli ayakkabıdan başlayarak iyi bir pantolon, gömlek veya t-shirt giymelidirler.

Ayrıca vücut olarak fit olan bir erkek giyilen kıyafeti daha iyi üzerine taşıyacağı için kadınların dikkatini çekecektir.

Tarz Sahibi Olmanın Yolları Kadın

Kadınlar için tarz sahibi olmanın yolları aşağı yukarı yukarıda bahsettiğimiz gibidir. Ama tarz olmanın ötesinde daha seksi olmak isteyen kadınlar daha farklı giyim ürünlerini tercih etmelidirler. Klasik bir kot pantolon ve t-shirt harici olarak dışarıdan belli olan bir sütyen aksesuar yani bralet sütyen tercih edilebilir. Dışarıdan gözüken bu aksesuar kadınları oldukça tarz bir hale getirecektir. Ek olarak ta kıyafet ve ayakkabı renk uyumu da tarz olmak açısından kadınlar için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir